Nadchodzące wydarzenia

There are no upcoming events at this time.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystko Wydarzenia

  • To event minęło.

Stefano Ronchi (IT)

25 sierpnia 2017 - godz. 22:00

Stefano “Slidin’ Wolf” Ronchi to włoski wokalista i wirtuoz gitary „slide” mieszkający w Berlinie robiący obecnie zawrotną karierę na niemieckiej scenie bluesowej.
Jego styl komponowania i aranżowania utworów jest mocno osadony w stylu muzyki czarnoskórych mieszkańców Ameryki Północnej lat ’20 i ’30: od bluesa Delty i Piedmontu, poprzez stare spiritual songi po, jak sam to nazywa – „stomp & swamp”.

Koncertował w wielu krajach, zarówno na dużych festiwalach, jak i w małych klubach a także na bluesowych imprezach tanecznych. Występował m.in. z takimi muzykami jak: Dan Nash, Marcos Coll, Micha Maass czy The Ragtime Millionaires. Ma na swoim koncie występy na takich festiwalach, jak: Berlin Blues Explosion, Tiny Blues Weekend (Drezno), Blues Up The Backyard (Berlin), Big Mama Swing (Madryt), ESBF (Madryt), Blues Baby Blues (Londyn), Ballo Blues (Pistoia, Włochy), Blossom Blues (Zurich) czy Summer Blues Camp (Lucerna).
Jest stałym członkiem zespołu prowadzącego „Monday Jelly Roll Session”, czyli najlepszy i najbardziej prestiżowy bluesowy Jam Session w Berlinie.
Usłyszeć go można było również w Holandii, Izraelu, Belgii, Francji, na Łotwie czy w USA, ale piątkowy koncert będzie jego pierwszym występem w Polsce!

W czasie wolnym od występów zamyka się w swoim własnym studiu nagraniowym „Groovin’ Tomato” gdzie dokonuje miksów i mastering dla różnych artystów bluesowych, a obecnie kończy też nagranie swojej kolejnej solowej płyty pt. „In close embrace”.
Dyskografia Stefano obejmuje też takie pozycje jak:
Stefano Ronchi & Marcos Coll, “Street Preachin’ ” (2016)
Dan Nash & Stefano Ronchi, “The London Session” (2016)
St. Mud Avenue (2015)
I’m ready (2012)

Stefano wspierał będzie na perkusji Andrzej Kownacki, doskonale znany bywalcom „Alligatora” i poznańskiej publiczności bluesowej.
Serdecznie zapraszamy! Żaden fan bluesa nie może tego koncertu przegapić!

Szczegóły

Data:
25 sierpnia 2017
Czas:
22:00

© Alligator. Design Stronysukcesu.pl

Top
Left Menu IconMENU