Nadchodzące wydarzenia

There are no upcoming events at this time.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystko Wydarzenia

  • To event minęło.

Tandeta Blues Band

6 maja 2017 - godz. 22:00

Wydarzenie Nawigacja

tandeta

Tandeta Blues Band (TBB) powstała w 1988r. na przełomie lipca i sierpnia. W skład zespołu wchodzili:
• Jan Jankowski – perkusja,
• ᶧKrzysztof „Uganda” Matysiak – gitara,
• Tomek Gajewski – harmonijka ustna,
• Leszek Sworowski – gitara basowa, śpiew.
W tym składzie wzięli udział w turnieju miast „Kłodzko – Krotoszyn” w roku ’88. Materiały z koncertu zostały zarejestrowane na żywo przez TVP2 i znajdują się w archiwum Telewizji Polskiej.
Po turnieju miast TBB zawiesiła swoją działalność.
W ciągu 3 miesięcy działalności grupy powstało 7 własnych utworów, z czego 4 przetrwały do dziś.

Reaktywacja grupy nastąpiła w 2013r. na przełomie stycznia i lutego. W skład zespołu weszli wtedy:
• Tomek Gajewski – gitara, harmonijka ustna
• Michał Sokół – perkusja, (Domniemani)
• Leszek Sworowski – gitara basowa, śpiew.
Kapela zagrała w tym składzie podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Koźminie oraz na festiwalu Las, Woda i Blues.

W czerwcu bieżącego roku nastąpiła zmiana perkusisty. Do kapeli dołączył Paweł Świca znany z takich zespołów jak : „Remiza Juniors Marching Band”-jazz nowoorleański „Spotkania Pianistów Jazzowych” Kalisz 83r. „Rawa Blues” Katowice 84r. „Jazz Jamboorre” Warszawa 84r. „Złota Tarka” Warszawa 84r. Gościnne występy z zespołem „Vistula River Bras Band” 85r. Zespoły „Janek i Janka”, „Górna Volta”, „Ślimak Pędziwiatr”, „Scum”, „Fluty Flutes”, „Jerry Candela”, „Szekina”, „Independent Group”, „Amfilada Music”- Niemcy 99r. Zespół „Adonai” płyty: „Szukałem Ciebie”, „Ballada o Miłości”, „Live Folkfest 2001”. Zespół „Good God” płyta „Dajesz mi siebie”. Zespół „Lombard” (2001-2006r.) płyta: „20-lecie koncert Przeżyj To Sam”, teledyski „A Say Stop”, „Machina Myśli”, „Wirtualne Spotkanie”. Gościnne występy z zespołem „Armia & Zbylaki”. Zespół „Artrosis” (2006-2010r.) „Ilona Volianyk”- Ukraina, płyta: „Życie to nie kino…” „Zuzanna Reising” płyta: „Pragnę Wierzyc”. Od 2010r. zespół „Electric Chair”.

W obecnym składzie TBB wystąpili na festiwalu Wetwater w Moryniu, gdzie zajęli 2. Miejsce w festiwalowym konkursie kapel.
Wzięli także udział w projekcie Jarocin Come Back oraz festiwalu Ścinawski Blues nad Odrą, gdzie zespół otrzymał wyróżnienie. Zagrali również koncert w Krotoszynie ,Radzyniu oraz w Nowej Soli.

========================

Godz. 22:00
Wstęp: 10 zł do wykorzystania w barze

Szczegóły

Data:
6 maja 2017
Czas:
22:00

© Alligator. Design Stronysukcesu.pl

Top
Left Menu IconMENU